SEO, ‘Search Engine Optimization’un kısaltması ve Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen bu mekanizmanın çalışma mantığını anlamak arama motorlarının algoritmalarını anlamamızı sağlar. 

Aklımıza bir şey geldiği zaman hemen cep telefonundan ya da bilgisayarlarımızdan internete girer aklımıza gelen şeyi aratırız ve karşımıza binlerce sonuç çıkar. Peki karşımıza çıkan sonuçlar neye göre sıralanıyor? İşte SEO! SEO mekanizması anahtar kelimelerine çok önem verir, anahtar kelimeleri arama motorlarında en çok aratılan kelimelerdir. 

Kuşkusuz sadece anahtar kelimeleri kullanmak yeterli olmaz, anahtar kelimeleri kullanarak web sitesinin içeriklerini tazelemek ve eşsiz içerikleri devamlı olarak yazmak, web sitesinin ilk sıralarda gözükmesini sağlar. Yani SEO tek seferde yapılıp bırakılacak bir iş değildir, devamlı bir şekilde takip edilmeli ve geliştirilmelidir. 

Yapılan bu SEO çalışmalarının ve planların etkili olup olmadığını ölçmek için Google’ın sunduğu Google Analytics aracına bakılabilir ve detaylı raporlar oluşturulabilir. SEO çok önemli ama o kadar da zahmetli bir iş aslında, çünkü her zaman ilgilenmek ve sürekli yeni içerikler oluşturmayı gerektiriyor. İşte bu yüzden ENVA burada! Bizler web sitenizin zenginleşmesini sağlayan taze ve anlamlı içerikler oluşturur, ilk sıralarda görünmesini sağlarız. Üstelik web sitenizin performansını ölçen detaylı raporlama işleri de ENVA’da!